اولین سوالی که باید قبل از خرید یک نرم افزار مالی و حسابداری از خود بپرسید این است که چه نوع نرم افزاری مناسب با کسب و کار شما می باشد؟ شما به راحتی می توانید با استفاده از نرم افزار های مالی و حسابداری کسب و کار خود را مدیریت کنید و نرم افزار هایی را که در این راه می خواهید استفاده کنید، رابطه مستقیم با شغل شما را دارند. پس برای شناسایی و اهمیت نرم افزار مالی و حسابداری مورد نظرتان در ادامه با ما همراه باشید.

استفاده از نرم افزار مالی و حسابداری مناسب باعث بهینه شدن جریان نقدینگی می شود


نکاتی که قبل از خرید نرم افزار مالی و حسابداری باید رعایت کنید به شرح زیر است:

1- مشاوره گرفتن در مورد نرم افزار مالی و حسابداری مناسب با شغلتان:

نرم افزار های حسابداری تنوع زیادی در زمینه شغلی دارند. چند نمونه از این نرم افزار ها عبارت اند از نرم افزار مدیریت انبار، نرم افزار خدمات پس از فروش، نرم افزار فروشگاهی و... می باشد. با اینکه نرم افزار های عمومی حسابداری مقرون به صرفه تر می باشند ولی با این حال نرم افزار مناسب با کسب و کارتان دارای آیتم هایی و ویژگی هایی است که می تواند امور کاری را برایتان آسان کند.

2- ویژگی نرم افزار مالی و حسابداری خود لیست کنید:

شما با توجه به کسب و کارتان و نیازتان، می توانید یک لیست از ویژگی های نرم افزار خود بنویسید. ممکن است شما نیاز به یک نرم افزار حسابداری که فقط جریان نقدینگی شما را بررسی داشته باشید و یا نیاز به یک نرم افزار جامع که بتواند تمام امور مالی شما را پوشش دهد. به طور مثال اگر شما تنها مالک کسب و کار خود هستید و تعداد کمی کارمند و مشتری دارید، بهترین گزینه برایتان نرم افزار های ارزان قیمت می باشد که تمام ویژگی های پایه ای که شما نیاز دارید را دارد.

3- برای کسب و کار خود تمام هزینه ها را در نظر بگیرید:

ممکن است کسب و کار شما دارای گردش موجودی بالایی باشد و شما دارای هزینه های پیچیده ای در این راه باشید. نرم افزار های شخصی قابلیت کنترل مداوم حساب شما را دارند و به شما کمک می کنند تا خرید و جریان نقدینگی خود را مدیریت کنید.

4- انعطاف پذیری نرم افزار حسابداری با رشد کسب و کارتان:

شما ممکن است در ابتدا یک کسب و کار کوچک داشته باشید و به مرور زمان مشتریان و جریان نقدینگی شما افزایش پیدا کند، پس لازم است از نرم افزاری استفاده کنید که قابلیت انعطاف پذیری و ارتقا داشته باشد تا دوباره مجبور به خرید یک نرم افزار دیگر نباشید. وقتی صحبت از مدیریت مالی می شود یک نرم افزار مالی خوب می تواند کسب و کار شما را دگرگون کند.

1

2

3

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن