در تعريف شرح وظايف نرم افزار خدمات پس از فروش تعابير مختلفي بکار برده مي شود. که البته تمامي اين تعابير به مرحله اي مي پردازند که در آن محصول مشتري معيوب يا دچار خرابي شده است . و براي اکثريت شرکتهاي خدماتي فقط مديريت هنگام خرابي محصول کافيست . ولي آيا اين امکانات براي يک نرم افزار خدمات پس از فروش کفايت ميکند ؟ آيا فقط ما بايد مشتريان را هنگام خرابي محصولشان ملاقات کنيم ؟ .اگر اين امکانات کفايت ميکرد پس ميزان رضايتمندي مشتريان بايد در بالاترين سطح خود قرار ميگرفت . ولي چرا اينگونه نيست ؟

 نرم افزار خدمات پس از فروش - نرم افزار گارانتي

در بررسي اين مشکلات و مقايسه با نمونه هاي خارجي دو نياز اساسي قابل مشاهده است :

1-      سازمانها به تدريج دريافته اند که نبايد در انتظار مشتري نشست ، بلکه بايد قبل از مراجعه مشتري به آنها مراجعه کنند و براي رفع عيب محصول آنها پيش قدم شوند. به طور کلي سازمانها بايد رفتار مشتريان و محصولات خود را رصد کنند و به محض اينکه احساس کردند احتمال بروز عيب وجود دارد براي رفع آن پيش قدم شوند.

قبل از اينکه مشتريان پي به نيازهاي خود ببرند سازمانها بايد با مراجعه به موقع به مشتري آنها را براي خريد محصول ترغيب کنند. و اين امر براي مشتريان قديمي بسيار مهم است.

2-      مشتري امروزه با مشتريان 30 سال پيش متفاوت هستند. بالا رفتن تعداد رقبا ، کيفيت کالا ها و در کنار آن تنوع محصولات انتظار مشتري را از سازمانها بسيار بالا برده است. تحقيقات نشان داده است که قيمت عامل کافي براي جذف مشتري نميباشد. مشتريان امروزه به نيازهايي فراتر از قيمت کالا مي انديشند. مشتريان ما علاوه بر محصول خوب نياز به محترم بودن از جانب ما ميکنند. اگر مشتري احساس کرامت و احترام نداشته باشد ، قيمت محصول هر اندازه پايين باشد بازهم از ما خريد نميکند. پس بايد براي برطرف کردن اين نياز مشتري دست به کار شد. با چيزهاي کوچکي ميتوان اين کار را شروع کرد .مثلا برخورد فروشنده ، ارسال پيامک تبريک تولد و غيره .

 

براي برآورده کردن نيازهاي بالا به چه امکاناتي نيازمنديم ؟ ايا صرف داشتن يک نرم افزار خدمات پس از فروش کافيست ؟

با داشتن يک نرم افزار يکپارچه سازماني مي توان تا حد زيادي اين نيازها را مرتفع کرد . ارتباط نرم افزار مديريت ارتباط با مشتريان با نرم افزار خدمات پس از فروش يا امکان استاندارد سازي فرآيندهاي خدمات از جمله امکاناتي است که ميتواند در نگهداشت و اکرام مشتري به ما کمک کند. اينکه بخش فروش ما از مشتريان خدمات پس از فروش مطلع باشند و محصولات جديد را اول براي آنها به نمايش بگذارند و بسياري از امکانات ديگر ميتواند يک نرم افزار خدمات پس از فروش قوي را براي ما به ارمغان بياورد.   

 

1

2

3

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن